Veebileht

Kuidas saada rohkem külastusi oma foorumile?

Oleme koondanud kokku mõningad soovitused, kuidas Sinu foorum kasvataks rohkem populaarsust.

Kasvata oma oma foorumi populaarsust

Mida populaarsemaks saab sinu foorum, seda rohkem külastatakse foorumit.

Aktiveeri postitused külalistele

Tavaliselt ei ole lubatud algselt vaikimisi postitada külalistel. Samuti mitte kõigile ei meeldi luua omale konto, et saaks kirjutada foorumisse. Aktiveerides antud funktsiooni kasvatab see Sinu foorumi populaarsust. Kui märkad, et kasutajad hakkavad seda ära kasutama, siis saad selle igal ajal deaktiveerida.

Luba külalistel näha oma foorumit

Alati pea meeles, et hoia oma foorum nähtav külalistele. On väga vähe tõenäoline, et külaline kes ei tea millest foorum koosneb registreerib kasutajaks.  Samuti pea meeles, et otsingumootorid suudavad leida Sinu foorumit.

Viita oma foorumit igal leheküljel

Sinu foorum peaks olema üheks keskmiseks viiteks veebilehel. Näiteks phpBBeesti veebilehel on foorum ära mainitud päises olevas navigatsiooni real, ning iga lehekülg viitab foorumile. Foorumile viitamine oma veebilehel on  hea, kuid tasub meeles pidada, et mitte igaüks ei tule läbi veebilehe sinu foorumile. Samuti peaksid kindel olema, et külastajad pääseksid tagasi veebilehele foorumilt.

Loo postitusi populaarsetel teemadel

Sa ei saa oodata, et külastajad teevad postitusi Sinu foorumisse, eriti kui foorum on algfaasis. Seetõttu pead looma ise mõningaid huvitavaid, vastuolulisi ja provotseerivaid postitusi, millele inimesed võiksid vastata või kommenteerida. Samuti on hea mõtte kui sead päevase, nädalase või igakuise graafiku kui külastad oma foorumit, ning lood taaskord midagi huvitavat.

Alusta väikselt

Suurelt alustamine on üks kõige levinumaid vigu, mil luuakse foorum mitmete alamfoorumitega.  Ära kuhja oma kasutajat üle, eriti kui seda ei ole vaja. Alusta oma foorumit väheste kanalitega, näiteks 3 – 5 ja peale seda kui tekib vajadus loo rohkem foorumeid.

Osale oma foorumis

Foorumid nõuavad rohkelt hooldamist, ning see peaks olema koht kus külastad seda piisavalt, et kõik jookseks sujuvalt.

Osale mõningates teistes foorumites

Külasta mõningaid teisi foorumeid, mis on sarnased sinu foorumile, ning osale neis. Siiski, ära kasuta neid oma foorumi reklaamimiseks. Selle asemel arenda suhteid teiste kasutajatega arendamaks foorumit. Kui tunned end kindlalt ja sa arvad, et teised kasutajad on vastuvõtlikud, siis pane signatuuri link oma foorumile.

Hoia oma foorumi päist minimaalsena

Tavaliselt iga külastaja on ühel leheküljel keskmiselt 5 või vähem sekundit. Kui Sinu foorumil on suur päis, siis see nõuab külastajalt palju kerimist hiirega, ning nad ei pruugi vaadata foorumeid ja seetõttu ka lugeda neid.

Võistlused ja auhinnad

Üks hea viis on saada omale kasutajad anda välja auhindu, kes osaleb foorumites.

See võtab aega

Ei saa loota, et lood foorumi ja saad koheselt mitmeid kasutajad koos postitustega. See kõik võtab aega, et külaline külastab, loob konto ja hakkab osalema foorumis. Jätka tööd nende soovitustega, ning saad oma foorumi populaarsemaks.

Leave a Reply

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz